Sinema ve Tiyatro

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (16 Ekim 2015)

Türkiye’de sinema salonlarına, 3’ü yerli olmak üzere 6 film,vizyona giriyor.Filmlerle ilgili , detaylar,fragmanı,özetleri ve oyuncuları aşağıda yer almaktadır…

1.Yaktın Beni (16 Ekim 2015)

yaktin-beni-film-2015-afis Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (16 Ekim 2015)
Vizyon Tarihi :  16 Ekim 2015
Filmin süresi: 1 saat 40dk
Yönetmeni: Can Yücel
Oyuncuları: Uğur Yücel, Sarp Apak, Meltem Cumbul,Hasibe Eren,Sinem Kobal,Sezai Aydın,Ozan Özcan,Bülent Şakrak
Türü:  Komedi , Romantik
Ülke: Türkiye

Film Hakkında

16 Ekim 2015 Cuma günü vizyona giren filmde, İtfaiye çalışanı olan Selam, ailesini kaybettikten sonra kendi düzenini kurup hayata geri dönmeyi başarmıştır. Selam’ın önündeki en büyük hayal ise yıllardır birlikte olduğu İpek ile dünya evine girmektir. Selam bu hayaline adım adım yaklaşırken yıllardır görmediği dayısı Macit’in çıkagelmesiyle işler karışır. Selam’ın evine yerleşmeye karar veren Macit’in, Leyla’ya aşık olması ise bu karmaşaya tuz biber eker. Uğraş Güneş’in senaryosunu yazdığı ve Can Yücel’in yönetmenliğini üstlendiği komedi filmi birçok önemli oyuncuları barındırıyor.

Filmin Fragmanı

2.Öyle ya da Böyle (16 Ekim 2015)

oyle-yada-boyle-filmi-2015-afis Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (16 Ekim 2015)
Vizyon Tarihi: 16 Ekim 2015
Filmin süresi: 1 saat 40dk
Yönetmeni:Alper Kaya
Oyuncuları:Erdal Tosun, Şeyma Korkmaz, Selim Erdoğan,Deniz Özerman,Ferit Kaya,Osman Karagöz,Reha Özcan,İsmet Numanoğlu
Türü: Komedi

Film Hakkında

Hakan ve Mehmet, üniversitede tiyatro-yazarlık bölümü okumuş iki yakın arkadaştır. Öğrencilik yıllarında idealist davranan bu iki genç, mezun olduktan sonra ideallerinden neredeyse vazgeçmek zorunda kalırlar. Ancak sonunda kendilerini ispatlamak adına dizi film işine girişirler. Bu arada Mehmet diğer yandan da büyük aşkı Peri ile yeniden bir araya gelme peşindedir. Hakan ile Mehmet tüm aksiliklere rağmen hayatlarını yola sokabilecekler midir?

Filmin Fragmanı

3.Kü’fa: Cin Kapanı (16 Ekim 2015)

Kufa-cin-kapani-filmi-2015-afis Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (16 Ekim 2015)
Vizyon tarihi: 16 Ekim 2015
Yönetmeni : Aykut Karagöl
Oyuncuları: Adnan Zaman , Zerrin Eren , Belma Mamati , Cem Ağırgez , Onur Elaldı
Senaryosu : Alper Kıvılcım
Türü : Gerilim , Korku

Film Hakkında

Aykut Karagöl’ün yönetmenliğini üstlendiği korku ve gerilim türündeki “Kü’fa: Cin Kapanı” filmi, bir köy evinde tatile giden ancak tatilleri planladıkları gibi olmayan ve kötü sürprizlerle karşılaşan bir arkadaş grubunun başına gelen olaylar peyazperdeye yansıtıyor.

Filmin Fragmanı

4.Kara Düzen (16 Ekim 2015)

Kara-Duzen-Filmi-2015-Afis Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (16 Ekim 2015)
Vizyon Tarihi:16 Ekim 2015
Filmin süresi: 2 saat 3dk
Yönetmeni: Scott Cooper
Oyuncuları: Johnny Depp, Joel Edgerton, Benedict Cumberbatch,Dakota Johnson,Kevin Bacon,Jesse Plemons,Peter Sarsgaard,Corey Stoll
Türü: Polisiye , Gerilim

Film Hakkında

Güney Boston bölgesinin en azılı suçlularından biri ve aynı zamanda eyalet senatörünün de erkek kardeşi olan James “Whitey” Bulger İrlandalı bir mafya babasına dönüşürken Güney Boston sokaklarında birlikte büyüdüğü John Connolly başarılı bir FBI ajanı olmuş ve Boston ofisinin en önemli figürü haline gelmiştir. İkilinin yolları yıllar sonra ortak düşmanları olan İtalyan mafyasını ortadan kaldırmak için tekrar kesiştiğinde John, mafya liderini kendisiyle işbirliği yapmaya ikna edecektir.
Yönetmenliğini Scott Cooper’ın üstlendiği filmde Whitey Bulger rolünde Johnny Depp’i seyrederken Benedict Cumberbatch ise ağabeyi Bill Bulger olarak karşımıza çıkıyor. Yıldızlar kadrosunda ayrıca Joel Edgerton, Sienna Miller, Juno Temple, Dakota Johnson, Peter Sarsgaard ve Kevin Bacon gibi hepsi ayrı birer başrol olan isimler var.

Filmin Fragmanı

https://youtu.be/HD7qfnCV9Z0

5. Amy (16 Ekim 2015)

Amy-Film-2015-Afis Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (16 Ekim 2015)
Vizyon Tarihi:16 Ekim 2015
Filmin Süresi: 2 saat 7dk
Yönetmeni: Asif Kapadia
Oyuncuları: Amy Winehouse, Mark Ronson, Tony Bennett ,Peter Doherty,Blake Fielder,Juliette Ashby,Yasiin Bey,Salaam Remi
Türü: Belgesel

Film Hakkında

2011 yılının Temmuz ayında henüz 27 yaşındayken hayata veda eden, müzik alanında yüzyılın gördüğü en önemli yeteneklerden biri olarak kabul edilen Amy Winehouse’un hayatını beyazperdeye yansıtan film, ünlü müzisyenin kendi anlatımı eşliğinde, daha önce görülmemiş arşiv görüntülerini izleyiciyle buluşturacak. Aynı zamanda Winehouse’un daha önce duyulmamış şarkılarını da gün yüzüne çıkaran belgeselin yönetmenliğini 2010 tarihli Senna belgeseliyle büyük ses getiren yönetmen Asif Kapadia üstleniyor.

Filmin Fragmanı

6.Kızıl Tepe (16 Ekim 2015)

Kizil-Tepe-Filmi-2015-Afis Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (16 Ekim 2015)

Vizyon Tarihi: 16 Ekim 2015
Filmin süresi: 1 saat 59dk
Yönetmeni: Guillermo del Toro
Oyuncuları: Mia Wasikowska , Tom Hiddleston, Jessica Chastain,Charlie Hunnam,Jim Beaver,Burn Gorman,Leslie Hope
Türü: Korku , Dram , Romantik
Ülkesi: ABD

Film Hakkında

Çocukluk travmalarından kaçan genç yazar Edith Cushing, Thomas Sharpe adında gizemli bir yabancıyla evlenir. Yeni bir hayata adım atıp geçmişe sünger çekmeye kararlı olan Edith, kocası ve onun kız kardeşi Lady Lucille Sharpe’ın birlikte yaşadığı eve taşınır ve onlarla birlikte yaşamaya başlar. Ancak Edith zamanla yakışıklı ve çekici kocasının tanıdığından çok daha farklı biri olduğunu keşfedecektir. Geçmişin hayaletlerinden kaçmaya çalışırken ise kan kırmızısı toprağa sahip dağın tepesindeki evin de kendi hayaletleriyle dolu olduğunu fark edecektir…
Yönetmenliğini Guillermo del Toro’nun üstlendiği film Charlie Hunnam, Jessica Chastain, Tom Hiddleston, Mia Wasikowska ve Doug Jones’tan oluşan kadrosuyla göz dolduruyor. Filmin senaryosunda ise Guillermo del Toro’nun yanı sıra Matthew Robbins ve Lucinda Coxon’ın imzası var.

Filmin Fragmanı

Kaynak: Beyazperde, Youtube

Etiketler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı