Kültür ve SanatSinema ve Tiyatro

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (10 Kasım 2017)

Ülkemiz sınırları içerisinde bu hafta sinema salonlarına 7 film vizyona giriyor. 10 Kasım Cuma gününden ittibaren vizyona girecek filmlerin 5’i yerli 2’si yabancı yönetmenler tarafından çekilmiş.

Dilerseniz eğer lafı çok fazla uzatmadan sizi filmler ile baş başa bırakalım:

Ağır Kelepçe

 Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (10 Kasım 2017)

Yönetmen: Cüneyt Faruk Arkın
Oyuncular: Faruk Ertenli, Cüneyt Faruk Arkın, Dilara Cambaz, Almina Eren, Hülya Hülyalı, Mehmet Kaçıra, Mukkadder Gönül
Tür: Macera, Dram
Arkın ve Cüneyt aynı hapishanede yatmaktadır. Cüneyt hapishanede hafif yaralamadan dolayı cezasını çekerken haksızlıklara karşı gelir ve bu sebeple sık sık hücre cezası alır. Arkın işlememiş olduğu bir suçtan dolayı idama mahkumdur O da sürekli sorun çıkarmış olduğu için hücre cezasına mahkum olur. Cüneyt’in tahliyesine iki gün kalmıştır. Arkın’ın idam infazı için de iki gün kalmıştır. Hapishane müdürü bazı riskleri göze alarak bu iki mahkumun ellerini birbirine kelepçeleyerek aynı anda kent merkezine naklini gerçekleştirir. Cabbar, suçunu üstlenmiş olan Arkın’ın idamından önce konuşur diye gardiyanlar aracılığı ile nakil aracına pusu attırır.

Ağır Kelepçe Fragmanı

Doğu Ekspresinde Cinayet

 Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (10 Kasım 2017)

Yönetmen : Kenneth Branagh
Oyuncular: Johnny Depp, Derek Jacobi, Has Gad, Michelle Pfeiffer, Willem Dafoe, Penelope Cruz, Disy Ridley
Tür: Polisiye, Gerilim
Ülke: Amerika Birleşik Devletleri
1930’lu senelerde İstanbul ve Paris arasında sefer yapan ünlü Şark Ekspresi’nde bir cinayet işlenir. Amerikalı bir milyoner tren içerisinde ölü bulunur. Trende çok sayıda bulunan yolcu arasında ünlü Belçikalı dedektif Hercule Poirot da bulunmaktadır. Trenin kara saplanıp durması sonucunda Poirot’a yerel yetkililer olayı çözmeden önce cinayeti çözebilmesi için birkaç saat zaman verecektir.

Doğu Ekspresinde Cinayet Fragmanı

Mutluluk Zamanı

 Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (10 Kasım 2017)
Yönetmen: Şenol Sönmez
Oyuncular: Elçin Sangu, Cengiz Bozkurt, Barış Ardunç, Dila Bayrak, Kerem Hakan Ilçın, Levent Öktem, Nazlı Kar
Tür: Komedi, Romantik
Mert, müşterilerini hayata karşı ayakları dimdik yere basan insanlara dönüştüren bir şirketin sahibidir. Geçmişi ile yüzleşmeden kendi mükemmel yaşantısını yaratan Mert ve tüm hayatını geçmişinde yaşamış olduğu durumlar üzerine kuran Ada’nın yollar Sürpriz bir şekilde kesişir. Mert’in yaşantısı Ada’yı tanıdıkça değişmeye başlar. Mert’i tanıdıkça aşık olan Ada ise ne kadar duygularına engel olmaya çalışsa da başarılı olamaz. Kendisini hep kaybeden biri olarak gören Ada’nın ağabeyi Tarık’ın yaşamı ise Mert ile tanıştığı zaman bambaşka bir durum alır.

Mutluluk Zamanı Fragmanı

Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali

 Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (10 Kasım 2017)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yönetmen: Metin Avdaç
Oyuncular: Belirsiz
Tür: Belgesel
Türk edebiyat tarihinin en önemlisi ve zamanında hakkı en faza yenmiş isimlerinden birisi olan Sabahattin Ali’nin yaşam öyküsü ve trajik ölümü hiç silinmeyecek kara bir leke olarak kalsa da, edebiyat ustasına vefa borcunu ödemek amacı ile yeni işler ortaya koyuyor. Filmde Sabahattin Ali’nin edebiyat yaşantısının yanı sıra fikir dünyası, sevdaları ve onu fail-e meçhule götüren dönemin sosyo politik dinamiklerini de ele almakta.

Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali Fragmanı

Umudun Öteki Yüzü

 Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (10 Kasım 2017)
Yönetmen: Aki Kaurismaki
Oyuncular: Sherwan Haji, Iıkka Koivula, Sakari Kuosmanen
Tür: Komedi, Dram
Ülke: Almaya, Finlandiya
Bir tarafta Helsinki’de yaşayan suratsız ve soğuk bir adam olan restoran sahibi Wickström, diğer tarafta ise bombalar ile sarsılan Halep’ten kaçarak kız kardeşi ile yollara düşen Suriyeli bir göçmen, Khaled. Bu uzun süren yolcukta kız kardeşi kaybolur ve Khaled bir geminin kazan dairesinde Helsinki’ye gider. Adeta bir uzaylı gibi gezdiği Finlandiya’da göçmenlik başvurusu yapan Khaled’i bürokratik saçmalıklar rahat bırakmaz ve göçmenlik bürosu, Halep’te bir sorun olmadığını, o sebeple ülkesine geri dönmesi gerektiğini söyler.

Umudun Öteki Yüzü Fragmanı

Yanlış Anlama

 Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (10 Kasım 2017)
Yönetmen: Ulaş Cihan Şimşek
Oyuncular: Şevket Çoruh, Hakan Bilgin, İlker Ayrık
Tür: Komedi
Türkiye’de zor duruma düşmüş bir aile, kendilerine Azerbaycan’dan kalan miras için kalkar ve Bakü’ye gider. Türk ve Azerbaycan Türkü aile, mirası alabilmek adına onlara verilen listedeki maddeleri beraber yapmak zorundadır. Ancak iki aile birbirleri ile anlaşamaz. İstanbul’un tarihi semtlerinde başlayarak, Bakü sokaklarına kadar uzanan bu macerada, bizi bol aksiyon, aşk, dram ve kahkaha beklemekte.

Yanlış Anlama Fragman

Yol Ayrımı

 Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (10 Kasım 2017)
Yönetmen: Yavuz Turgul
Oyuncular: Rutkay Aziz, Şener Şen, Mert Fırat
Tür: Dram
Mazhar, hayatını babasından devralmış olduğu tekstil şirketini büyütmeye adamıştır. Bunun için de agresif ve acımasız yöntemler izlemekten çekinmez. Ancak Mazhar’ın yaşamış olduğu trafik kazası birçok şeyi değiştirir. Kaza Mazhar’ın yaşama yeniden tutunmasını sağlar. Hayatı değişecektir. Bu değişim kolay olmayacaktır. Karşılaştığı yol ayrımında, ailesi önünde bir engel olarak beklemektedir.

Yol Ayrımı Fragman

Etiketler

Bir Cevap Yazın

Kapalı
Kapalı