Kültür ve Sanat

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (25 Eylül 2015)

Öncelikle herkesin, mutlu ve sevdikleriyle birlikte mutlu bir bayram geçirmesi dileğiyle.Başlığımızdaki gibi artık her hafta,vizyona giren filmleri sizler için derleyip tanıtımlarını yayınlamaya çalışacağım…

Bu Hafta vizyona 4’ü yerli olmak üzre 6 film vizyona girdi.Filmlerin,vizyon tarihleri,oyuncuları,fragmanlarını sizlere aşağıda yayınlayacağım.

1.Madımak: Carina’nın Günlüğü (25 Eylül 2015)

madimak-Carina-nin-gunlugu-2015 Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (25 Eylül 2015)
Vizyon Tarihi: 25 Eylül 2015
Filmin süresi: 1 saat 31dk
Yönetmen: Ulaş Bahadır
Oyuncular: Denise Ankel, Füsun Demirel, Rıza Akın,Altan Erkekli,Muhlis Asan,Umut Kurt,Meray Ülgen,Mustafa Alabora,Erdal Tosun,Perihan Erener,Bahar Selvi,Selin Yiğit,Melek Şahin,Serkan Genç,Ulaş Bahadır,Barış Ordu,Can Varlı,Cihan Özdeniz
Türü:Dram
Ülke: Türkiye

Film Hakkında

Bu filmi izlemeden önce 1993 yılında,Sivas’ta Madımak’ta geçen “Madımak Katliamı” ile ilgili bir filmdir.Bunun için önceden yazmış olduğumuz ” Madımak Katliamı ” bilgi yazımızı inceleyebilirsiniz!

Filmin yönetmen koltuğunda,hem filmin senaryosunu da yazan Ulaş Bahadır’ın  olduğu filmde ,Denise Ankel, Füsun Demirel, Rıza Akın, Umut Kurt, Erdal Tosun ve Altan Erkekli gibi isimler rol alıyor.

Film, 1993 yılında geçmektedir.Kadının  toplumdaki yerini araştırmak için genç bir araştırmacı olan Carina Cuanna Türkiye’ye gelir. Temmuz ayında Sivas’ta düzenlenen Pir Sultan Abdal Şenlikleri’ne katılmak için aralarında Aziz Nesin’in de olduğu geniş bir yazar-müzisyen-gazeteci ve şairler topluluğu ile yola çıkar. Fakat gerici güçlerin provakasyonu sonucu konakladıkları Madımak oteli önünde tansiyon artar. Çıkartılan yangın sonrası yaşanan katliamında Carina da yaşamını kaybeder. Fakat son nefesine kadar her anını günlüğüne kaydetmeyi başarır…Sivas olaylarında tek yabancı tek yabancı kurbanı Carina Cuanna’nın ve Madımak Oteli’ne kadar varan yolculuğunun hikayesini Cuanna’nın tuttuğu günlüklere bağlı kalınarak anlatıyor.

Fragmanı

2.Aşk Nerede (25 Eylül 2015)

ask-nerede-filmi-2015-eylul-25 Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (25 Eylül 2015)
Vizyon Tarihi : 25 Eylül 2015
Yönetmen: Semra Dündar
Oyuncular: Ayça Erturan, Faik Ergin, Oya Aydoğan,Kadir Çöpdemir,Selahattin Taşdöğen
Türü: Romantik , Komedi
Ülke: Türkiye

Film Hakkında

Ayça Erturan, Faik Ergin, Eylül Öztürk ile Oya Aydoğan’ın oynadığı filmin yönetmenliğini Semra Dündar yaptı.

Romantik komedi türündeki film, evlenme çağına çoktan gelmiş ancak hala kendisine uygun bir koca bulamamış kariyer sahibi genç bir kadınla, bir taksi şoförü arasındaki aşkı anlatıyor.

Filmin Fragmanı

3.Yok Artık! (25 Eylül 2015)

yok-artik-filmi-2015-afis Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (25 Eylül 2015)

Vizyon Tarihi: 25 Eylül 2015
Yönetmen: Caner Özyurtlu
Oyuncular: Erkan Kolçak Köstendil, Ceren Moray, Çağlar Çorumlu,Şebnem Bozoklu,Murat Akkoyunlu,Demet Evgar,Algı Eke,Serkan Keskin…
Türü: Komedi
Ülke:Türkiye

Film Hakkında

Senaryosunu ünlü karikatürist Serkan Altuniğne’nin yazdığı filmin oyuncu kadrosunda Erkan Kolçak Köstendil, Şebnem Bozoklu, Serkan Keskin, Çağlar Çorumlu, Demet Evgar, Murat Akkoyunlu, Funda Eryiğit, Ceren Moray, Algı Eke ve Necip Memili gibi ünlü isimler yer alıyor.

Caner Özyurtulu’nun yönetmenliğini üstlendiği filmde, Erkan Kolçak Köstendil’in canlandırdığı “Taksici Fikret” karakterinin başına gelen komik olaylar beyaz perdeye yansıtılıyor.

Filmin Fragmanı

4.Adana İşi (24 Eylül 2015)

adana-isi-film-2015-afis Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (25 Eylül 2015)
Vizyon Tarihi:24 Eylül 2015
Yönetmen: Ali Adnan Özgür
Oyuncular: Murat Akkoyunlu, Ceyda Ateş, Melih Selçuk,Aylin Aslım,Serdal Genç,Erkan Can,Hilal Uysun,Ömer Güney
Türü: Komedi
Ülke: Türkiye

Film Hakkında

Ali Adnan Özgür’ün yönetmenliğini yaptığı ve Murat Akkoyunlu, Ceyda Ateş, Melih Selçuk ile Aylin Aslım’in başrollerinde oynadığı “Adana İşi”, bugün izleyiciyle buluşuyor.

90’lı yıllarda Adana’da gerçekleştirilmiş bir banka soygunundan esinlenerek hazırlanan film; dürüst, çalışkan, iyiliksever ve bir o kadar da saf iki Adanalı kafadarın maddi zorluklar içinde geçen yaşamlarından kurtulma çabasını konu alıyor.

Filmin Fragmanı

https://youtu.be/Hi7kPDRYy_g

5.45 Years – 45 Yıl  (25 Eylül 2015 )

45-years-45-yil-film-2015-afis Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (25 Eylül 2015)
Vizyon Tarihi: 25 Eylül 2015
Filmin süresi: 1 saat 35dk
Yönetmen: Andrew Haigh
Oyuncular: Charlotte Rampling, Tom Courtenay, Geraldine James ,Dolly Wells,David Sibley,Sam Alexander,Richard Cunningham
Türü:Dram
Ülke:İngiltere

Film Hakkında

Andrew Haigh’in yönettiği filmde Charlotte Rampling, Tom Courtenay, Geraldine James ile Dolly Wells oynuyor.

Bol ödüllü “Hafta sonu” adlı film ile dikkatleri çeken yönetmen Haigh’in, evliliğin karanlık taraflarını anlattığı yeni filminin konusu şöyle:

“Çocuk yapmadan 45 yıl evli kalan Kate ve Geoff Mercer, evlilik yıl dönümlerini bir partiyle kutlama hazırlıkları içindedir. Ancak Geoff’un aldığı bir mektup ikisini de sarsacaktır. İsviçre’den gelen mektupta bir cesedin bulunduğu yazılıdır. Ceset, Geoff’un, 1962’de gittikleri tatilde bir buzulun içine düşüp ölen, Kate’den önceki kız arkadaşı Katya’ya aittir. Kate kocasını Katya konusunda sıkıştırdığında, yaşasaydı onunla evlenmiş olacağını öğrenir.”

Filmin Fragmanı

6.The Intern – Stajyer ( 25 Eylül 2015)

the-intern-stajyer-filmi-2015-afis Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (25 Eylül 2015)
Vizyon Tarihi: 25 Eylül 2015
Filmin süresi:2 saat 1dk
Yönetmen: Nancy Meyers
Oyuncular: Robert De Niro, Anne Hathaway, Rene Russo,Anders Holm,Andrew Rannells,Adam DeVine,Zack Pearlman,Jason Orley
Türü: Komedi
Ülke :ABD

Film Hakkında

Başrollerini Anne Hathaway ile Academi Ödüllü Robert De Niro’nun paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda kaliteli romantik komedileriyle bilinen Nancy Meyers oturuyor.

Ödüllü yönetmen, son filminde bir moda web sitesinin çevresinde dönen olayları beyaz perdeye yansıtıyor.

Rene Russo, Anders Holm, Andrew Rannells, Adam Devine, Celia Weston, Nat Wolff, Linda Lavin, Zack Pearlman, Jason Orley ve Christina Scherer gibi isimlerin de rol aldığı filmin konusu özetle şöyle:

“70 yaşındaki dul Ben Whittaker (Robert De Niro), emekliliğin hiç de beklediği gibi olmadığını düşünmektedir. Tekrar iş yaşamına dönmek için fırsat kollarken, Jules Ostin (Anne Hathaway) tarafından kurulan ve yönetilen bir moda web sitesinde stajyer olarak işe başlar.”

Filmin Fragmanı

Kaynak: Beyazperde

Sizin İçin Önerilen

Etiketler

Bir yorum

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı