Keşfet

Böcek ilaçlama Yöntemleri

Böcek ilaçlama Yöntemleri

Böcekler ya da genel olarak haşereler, yaz aylarında karşılaşılabilen önemli sorunlardan bir tanesi. Yaşam alanlarında ya da iş yerlerinde yuva yapan haşere türleri, orada yaşayan ya da çalışan kişileri rahatsız etmelerinin yanı sıra, önemli sağlık sorunlarına ve maddi hasarlara yol açabiliyorlar. Yani böcek ilaçlama görevi çok önemli ve öncelikli bir görev haline gelebiliyor.

Böcek ilaçlama Yöntemleri

Böcek İlaçlama Görevini Kim Üstlenmeli?

Böcek ilaçlama işi, özellikle fareler veya pire gibi türler söz konusu olduğunda bireylerin kendi yöntemleriyle ve imkanlarıyla tamamlamaya çalıştıkları bir iş olarak görünüyor. Ama uzmanlar doğru haşere ve böcek türleri için doğru kimyasallar kullanılması gerektiğini ve her haşere türü için farklı yöntemlerin uygulanması gerekebileceğini belirtiyorlar.

Sağlık kuruluşları ise uzman olmayan kişiler tarafından gerçekleştirilen böcek ilaçlama uygulamalarının önemli ağlık sorunlarına neden olabileceğini söylüyorlar. Üstelik bu işi profesyonel bir şirkete devretmenin maliyeti de çoğu zaman bireysel uygulamalar için üstlenilen maliyetlerin altında kalıyor. Yani böceklerle başınız dertteyse, Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsat alan, çalışma iznine sahip olan ve gerekli olan yeterlilik belgelerine sahip durumda bulunan firmalardan yardım almanız öneriliyor.

Farklı Haşere Türleri İçin Farklı Yöntemler

Uzman böcek ilaçlama şirketleri, böcek sorunu olan alanda keşif yaptıktan sonra sorunun niteliğini, büyüklüğünü ve türünü belirlemiş oluyorlar. Yapılan bu tespite göre böcek ilaçlama uygulamasında kullanılacak olan kimyasallar ve yöntem belirleniyor.

Örneğin bir fabrikada, depoda ve benzeri bir alanda fare sorunu varsa, kapan kurmak veya sağa sola zehir yerleştirmek yerine, fare istasyonu adı verilen kilitli kutular kullanılıyor. Bu istasyon kullanılan zehrin yağış vb. hava koşullarından etkilenmesini önlüyor ve kedi, köpek gibi evcil hayvanların zehre yaklaşmamasını sağlıyor. Fare istasyonunda bulunan mum bloklar, yediğinde fareyi hemen öldürmeyen ama su içtiği anda kanına karışan bir zehri barındırıyor. Dolayısıyla istasyondan beslenen fare, su içtikten kısa bir süre sonra ölüyor. Farklı haşere türleri için uygun yöntemler ve kimyasallar kullanılıyor. Verdiğimiz linke tıklayın ve kullanılan yöntemler ile diğer detaylar için ücretsiz teklif alın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı