Bitcoin’i Nakite Dönüştürmenin En İyi 5 Yöntemi

godex 112

Kripto para ticareti, para kazanmak için sayısız fırsat sunar. Hizmetler için kripto ile ödeme yapmanıza izin veren birden fazla platform olsa da çoğu durumda yine de kriptonuzu nakde çevirmeniz gerekir. Örneğin, kripto para çevirici – Godex kullanarak. Bu makalede, BTC satarken izlenecek adımlar ve onu nakde dönüştürmek için kullanabileceğiniz yöntemler anlatılmaktadır.

Bitcoin dönüştürmenin belirli yöntemlerine girmeden önce, kripto dönüştürme sürecindeki ön genel adımları öğrenmelisiniz.

 1. Para yatırmak istediğiniz itibari para birimine karar verin. Bu adımın önemi, bulunduğunuz yere bağlı olarak belirli para birimlerinin desteklenmeme ihtimalidir.
 2. Bir kripto değişim platformunda hesap açın. Bu, Bitcoin’in seçtiğiniz itibari paraya dönüştürülmesini sağlayan bir platformda yapılmalıdır. Her platformda hesap oluşturma süreci biraz farklılık gösterir, ancak genel adımlar aşağıdaki gibidir:
 • Bir hesap kullanıcı adı seçin.
 • Karakterler, harfler ve sayılarla güçlü bir parola oluşturun.
 • 2FA (İki faktörlü kimlik doğrulama) koruması için bilgi sağlayın.
 • Müşterinizi Tanıyın (KYC) sürecini anlayın ve bu süreçten geçin.

Bitcoin’i Nakite Dönüştürmenin En İyi 5 Yöntemi

1. Bitcoin ATM’leri

Bu özel ATM’ler, Bitcoin’lerinizi almanızı veya satmanızı sağlar. İlk Bitcoin ATM’si, 2013 yılında Kanada’nın Vancouver kentinde kuruldu. O zamandan beri popülaritesi arttı ve Avrupa ve ABD’deki çoğu büyük şehirde mevcut. Çoğunluk yalnızca Bitcoin’in nakde dönüştürülmesine izin veriyor, ancak Monero, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi diğer altcoinleri destekleyen birkaç seçenek ortaya çıkarıyor.

Bitcoin ATM’leri, bir tür kimlik gerektirir. Bununla birlikte bu gereksinimler, en katı kimlik taramaları veya parmak izleri gerektirenlerden en az katı olanlara kadar değişir. Dikkatli bir şekilde seçim yapmanız ve önceden sorgulamanız gerekir.

Tipik ATM’ler %5 ile %10 arasında komisyon alırken, dönüştürme ücretleri oldukça yüksek olabilir. Ancak, Bitcoin’lerinizi paraya çevirmek için güvenli ve hızlı bir işlemdir.

2. Bitcoin Değişim Platformları

Bu platformlar, Bitcoin’leri tercih ettiğiniz itibari para birimine dönüştürmenize olanak tanır. Popüler borsalar, Bitcoin Cash, Litecoin ve Ethereum gibi Bitcoin ve altcoinlerin yerel para birimlerine dönüştürülmesini sağlar.

Platformlar, banka hesaplarına bağlandığı için Bitcoin’inize para yatırmak mümkündür. Bu borsalarla, Bitcoin için farklı bir altcoin bile değiştirebilir ve ardından onu itibari paraya dönüştürebilirsiniz.

Çoğu borsa, özellikle 1.000 dolardan fazla Bitcoin’i dönüştürürken uzun bir doğrulama süreci sağlar. Bu, terörizm veya uyuşturucu kaçakçılığı gibi yasa dışı faaliyetleri finanse etmek için kripto kullanımını engellemek için alınan bir önlemdir.

En popüler platformlar şunları içerir:

 • Bitfinex: Bitcoin’in USD, EUR, GBP, JPY ve CNH’ye dönüştürülmesini destekler.
 • Kraken: USD, EUR, CAD, AUD, GBP, CHF ve JPY cinsinden para çekmenizi sağlar.
 • Coinbase: ABD’de Bitcoin’den USD’ye dönüşümler için idealdir.

Çevrimiçi bir değişim yoluyla dönüşüm, 3 ila 5 gün sürer. Ücretler, bir Bitcoin ATM’si kullanmaktan daha düşüktür; Ayrıca platformları neredeyse her yerden kullanabilirsiniz.

Bankanıza çekilemez altcoinleriniz varsa, nakde çevirmeden önce bir kripto para dönüştürücü ve hesap makinesi kullanarak bunları Bitcoin’e dönüştürebilirsiniz.

3. Bitcoin Banka Kartı kullanın

Bitcoin banka kartları, kripto paralarınızı çevrimiçi bir hizmet aracılığıyla yatırmak ve bunları nakde dönüştürmek için kullanılabilir.

Bu yöntem oldukça uygun fiyatlı ve basittir. İlgili adımlar şunları içerir:

 • Bitcoin banka kartları sağlayan bir borsada hesabınızı oluşturun veya oturum açın.
 • Bir bitcoin cüzdanı açın ve kartı ona bağlayın.
 • Bitcoinleri seçtiğiniz itibari para birimine dönüştürün.
 • Banka hesabınıza veya ATM’den para çekin.

Bazı yaygın Kripto bara banka kartı sağlayıcıları arasında Avrupa ve ABD’de Bitpay, CoinJar, Bitwala ve CryptoPay bulunur.

Bu kartları kullanmanın avantajı, VISA ve MasterCard tarafından destekleniyor olmalarıdır. Ayrıca, hem çevrimdışı hem de çevrimiçi alışveriş için kullanılabilirler.

Ancak, kartlar coğrafi olarak sınırlıdır ve aylık kullanım limitleri olabilir. Sizin için mükemmel olanı elde etmenize yardımcı olacak kişisel araştırmaya ihtiyacınız var.

4. Eşler Arası (P2P) Değişim

Devlet tarafından verilen para birimlerini kullanarak, Bitcoin satmanıza ve satın almanıza izin veren LocalBitcoins gibi eşler arası bir platform kullanabilirsiniz. LocalBitcoins, 248 ülkede 16.000’den fazla şehri kapsıyor ve bu da onu Bitcoin’den itibari paraya dönüştürme yöntemleri arasında en kapsamlı olanlarından biri yapıyor.

LocalBitcoins aracılığıyla, itibari paranızı çeşitli şekillerde alabilirsiniz. Nakit para veren fiziksel aracı kurumlar var. Ayrıca banka yoluyla para çekmek için çevrimiçi işlemi tercih edebilirsiniz. İtibari paranız için güvenli bir çevrimiçi mağaza arıyorsanız, BTC’nizi gönderdikten sonra size Paypal cüzdanınıza nakit göndermek isteyen birini bulmak için LocalBitcoins’i kullanabilirsiniz.

5. Özel Satış

Bitcoin’lerinizi nakit bir şekilde özel olarak satmanın avantajları vardır. Güvene dayalı bir yöntemdir ve genellikle üçüncü bir taraf olmadığı için herhangi bir ücret veya komisyon gerektirmez. Bitcoin’lerinizi, onları satın alan bir kişiye aktarır ve karşılığında nakit alırsınız.

Bulunduğunuz yerdeki potansiyel Bitcoin alıcılarını bulmak için sık sık Bitcoin konferansları ve toplantıları yapabilirsiniz.

Sonuç

Nakit tasarruflarınızı artırmak ve bütçenizi tamamlamak istediğinizde Bitcoin’den itibari paraya dönüştürme kullanışlı olabilir. Hızlı, güvenli ve ucuz bir yöntem seçmek, paranızı zamanında almanızı ve kriptonun oynaklığından etkilenmemenizi sağlayacaktır. Bu 5 popüler yöntem, Bitcoin’inizi istediğiniz zaman dönüştürmenize yardımcı olacaktır.

godex 11

Bir cevap yazın

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Başa dön tuşu