Bitcoin Ne Olur?

Bitcoin Tahminleri Ne?

Kripto para biriminin ilki ve en popüleri olan bitcoin hakkında bazı tahminleri ve “bitcoin ne olur? “ başlığının cevabını tam anlamıyla size aktarmaya çalışacağım. Konudan bahsederken, gerçek kaynaklara ve gerçek iddialara ele alacağımdan emi olabilirsiniz.

 Bitcoin Ne Olur?

Bitcoin Ne Kadar?

1 bitcoin 24.01.2021 tarihi itibariyle, 241.384,53 Türk Lirası yani 32.555,30 ABD Doları değerindedir. Bitcoin şuan kripto paralar için en hızlı yükselen kripto para birimi. Ta en başında 5 Şubat 2016 tarihinde 375 dolar civarında olan bitcoin’in,  geldiği durum insanların psikolojilerini bozacak dereceden. 5 yılda büyük bir yükseliş ivmesi gösteren bitcoin, yatırımcısını ve kullanıcılarını çoğunlukla yüzünü güldürmeye başaran bir sanal para birimi.

Bitcoin ve bazı kripto paralar, hemen hemen her ülkede yasal olarak satılabiliyor ve alınabiliyor. Bunun için bankalar destekleme yapıyorlar. Bunlardan biri de ülkemizdir. Ülkemizde de bitcoin ve diğer sanal paralar yasal olarak alınıp, satılabiliyor.

Bitcoin Ne Olur? Tahminler Neler?

Bitcoin’in 5 yıldaki yükseliş grafiğinde, zaman zaman çok büyük düşüşlerde oldu. 15 Aralık 2017 tarihinde ortaya çıktı andan itibaren, en yüksek değerine ulaşarak 19 bin dolar seviyesine ulaşmıştı. Ancak 30 Kasım 2018 tarihine gelindiğinde inişli çıkışlı bir yılın ardından, 1 yılda 4 bin olarak düşerek, rekor bir düşüş görülmüştü. Tabi bunda o zamanlar piyasaya yeni rakipler, yeni oyuncuların girmesi büyük etkenlerden biri sayılıyor.

Bazı ekonomistlere göre ise, rakiplerinin yanı sıra, ülkelerin o zamanlar bu para birimine karşı yaptığı reformlar veya saymamaları gibi daha birçok atılımdan kaynaklandığını düşünüyorlar. 20 Kasım 2020 tarihinde, ilk çıkış yaptığı 15 Aralık 2017’deki rekor seviyesine, ilk kez yaklaştı ve 18.7 bin dolar olarak yükseldi. Ardından da yükselişi eline aldı ve geldiğimiz tarihlerde (24 Ocak 2021)  de bildiğiniz gibi 32 bin dolar seviyesinde.

Tahminler

2020 yılı itibariyle, yıl bazında yatırımcısını yüzde 223 kazandıran yatırım aracı olarak, bir numaralı yatırım aracı oldu.

Tahminler ise yine en kazancı yatırım aracı olarak göründüğünden bahsediliyor. Fakat bazı ekonomistlere göre ise riskli bir yatırım aracı olduğu kanısı hiçbir zaman değişmiyor. Bu kanıya bende katılıyorum. Çünkü bir anda zirveye tırmanıyor ve sonra hızlı bir düşüş yaşayabiliyor. Bunun akabinde de tekrar rekor seviyesine ulaşmak için ise uzun zaman geçiyor (yıllar).

2021 için pozitif bir tablo var.

Bu yüzden riskli bir yatırım aracı. Bununla birlikte yatırım aracı olarak 32 bin dolar civarında satın almak alım gücü bakımında yüksek gelebiliyor. Ekonomistler, Wall Street devlerinin bitcoin’de artan alımların sonucu bu yıl birçok rekor yükselişe gebe olduğunu belirtiyorlar. Blockchain.com Araştırma Şefi Garrick Hileman bu sinyalleri veren kişilerden biri.

Daha fazla tahmin için

Yukarıda şu sıralar gündeme gelen tahminler. Yıl içinde değişiklikler olacaktır belki de. Eğer güncel bitcoin bilgileri ve diğer kripto para birimleriyle ilgili bilgilere ulaşmak isterseniz Binance rehberi olan bitbaba.xyz’u ziyaret edebilirsiniz.


Bu içeriğimiz hakkında hemen aşağıdan yorum yaparak, katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca, Facebook sayfamızı beğenebilir, Instagram hesabımızı takip edebilir, Twitter hesabımızı takip edebilir ve Pinterest'te bizi bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu