Alışveriş Rehberi

Bebeklerin Ellerinden Düşmeyen Biberonlar

bebek biberonlar

Bebekler, yaşama tutunabilmek adına tek besin kaynakları olan annelerinden emerek doymaya çalışırlar. Bu süreçte bebek annenin meme yapısını kavrayarak, anne sıcaklığını hissederek sürekli meme isteme güdüsü uyanacaktır. Bebeklerde doğuştan gelen emme güdüsü olduğu için sık sık isterler. Bazen ise anne sütü dışında mamalara ihtiyaç duyar.

Bebek doymadığı zaman mecburen biberon ile beslenir. Ya da ek gıda sürecinde su içmeye başladığı zaman aynı şekilde biberon kullanmaya başar. Onun için anneler en çok kullanılan ürün olan biberonlar tercih ederken dikkatli davranmaya özen gösterirler. Çünkü biberon rastgele alınacak bir ürün değildir. Biberon bebeğin sağlığı için en kaliteli maddelerden yapılacak şekilde seçim yapılmalıdır.

Biberonlar Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Bebeklerin büyüme çağında her daim yanında olan biberonlar bebeğinizin baş ucunda ona eşlik etmektedir. Böylesi bebeğinize yakın olan biberon seçiminde birçok noktaya dikkat etmek gerekmektedir. Bunlardan ilk olarak ağız ucunun bebeğin ağız yapısına uygun olarak kavrayabilmelidir.

Kaliteli maddelerden üretilen marka biberon tercihi yapılmalıdır. Kanserojen maddeler içeren plastik maddelerden uzak durarak cam tercihi öncelikli olmalıdır. Kolay temizlenebilen biberon olması da sizlerin faydasına olacaktır. Çünkü sürekli süt tüketen bebeklerin biberonu sürekli süt lekesi olacaktır.

Biberonlar Diş Döneminde de Çok Önemlidir

Diş döneminde bebekler çekilmez bir hal alırlar. Bebekler bu dönemde her şeye ağlar, mızmızlanır ve her şeyi ağızlarına alırlar. Ve biberon ağzını da alarak çiğneyip koparabilirler. Bu ve diğer olumsuz durumları önlemek için ağız yapısı kopmayan biberonlar tercih etmek daha iyi olacaktır. Ağız yapısı kopmadığı gibi sızıntı da yapmayacaktır. Biberon tercihinin bu yönde yapılması sonucu ekonomik yönden de uzun ömürlü olarak bebeğiniz kullanacaktır. Resmi satış sayfasından en kaliteli ürünü satın alabilirsiniz.

Detaylar için; https://www.recete.com/biberonlar/

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu