Barboon E-tahsilat Sistemi – Tek Link ile Ödeme Alma

link ile odeme al

Barboon e-tahsilat sistemi, bireysel veya kurumsal müşterilere internet bağlantısı gönderilerek kolay tahsilat sunar.

Acente veya diğer aracılı ödemelerde, müşterilere link yollayarak ödeme alma işlemi, güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Barboon e-tahsilat tarafından verilen bağlantı, işletmeye özel olup müşterilere gönderilen linkler, panel üzerinden görüntülenebilir.

İşlem tarihi, müşteri adı, ödeme yapılan bankanın adı ve ödeme tutarı gibi veriler, bilgisayarda ya da internette depolanabilir.

Diğer yandan işletme dâhilinde düzenlenen etkinlikler veya pakete dâhil olmayan hizmetler, Barboon e-tahsilat üzerinden müşterilere hızlıca satılabilir. Banket ödemeleri de bu uygulama üzerinden kolayca tahsil edilebilir.

Barboon e-tahsilat ile güvenli ödeme

İşletmeye özel olan link hattı, kısa mesajla ya da elektronik postayla müşteriye ulaştırılabilir. Her müşteriye aynı bağlantı gönderilebilirken oteller, kendisine yapılan ödemeyi tek işlemde alabilir. Ayrıca kişiye açılan ödemeler, belli süreyle kısıtlanabilir.

Müşteri, kart bilgilerini girdikten sonra ilgili bankanın resmî sayfasındaki POS’a yönlendirilir. Böylece ödemeler, 3D Secure ile güvencede olur. Diğer yandan müşterinin rezervasyon numarası yazılarak sistemin Opera veya Suite8 uyumluluğu sayesinde kolayca ödeme alınabilir.

Müşterilere ödeme kolaylığı

Linkle ödeme sisteminde, tek seferde veya taksitle ödeme imkânı sunulabilirken dövizle yapılan alışverişlerde, ilgili para birimi Türk lirasına anında çevrilebilir.

Ayrıca, bağlantının gönderileceği mesaj, yabancı müşterinin diline dönüştürülebilir. Yabancı dildeki ödeme mesajı, e-posta ve SMS’le gönderilebilir.

İşlemler üç adımda gerçekleştirilir:

  1. Müşterinin telefonuna veya e-postasına link gönderilir. Bu link, müşteriyi işletmenin resmî hesabına yönlendirir.
  2. Müşteri kart bilgilerini girdikten sonra bankanın sanal POS sistemine yönlendirilir.
  3. Müşterinin Sanal POS’taki işlemini tamamlamasının ardından ödemeler, otel yönetimi sisteminde görüntülenebilir.

Cari ödemeler

Barboon e-tahsilat sistemi ile çalışan tüm işletmeler, cari hesap ödemelerini uygulama üzerinden alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu