Sağlık

Bacak İnceltme Operasyonu İz Bırakır Mı?

Başta kadın olmak üzere birçok kişinin bacak kalınlığı sıkıntısı vardır. Kimisi kaslardan, kimisi de yoğun yağ dokusundan oluşan bacak kalınlığı, günümüzün sıkça konuşulan konuları haline gelmiştir. Bacak estetiği olsun, Burun Estetiği Öncesi olsun bu estetik yöntemlerini detaylı bir şekilde araştırmalı, sağlam, güvenilir ve profesyonel doktorlar tarafından nasıl yapıldığını, ameliyattan öncesi ve sonrası hakkında detaylı bilgi edinmeniz sizin için çok çok büyük bir avantajdır.

 Bacak İnceltme Operasyonu İz Bırakır Mı?

Genelde insanların çokça sorduğu estetik ameliyatları iz bırakır mı? Bacaklarımı inceltmek istiyorum fakat iz kalır mı? Ne zaman geçer? Gibi sorular ile sıkça karşılaşmaktayız. Şimdi gelin kafamıza takılan bu soruların cevaplarına bakalım. Dudak kalınlaştırma için gelen sorularda bu sorularda farklı olmamakla ile birlikte en çok dikkat edilen konu ise iz kalır mı sorusu olabilmektedir.

Genel olarak estetik ameliyatlarının izsiz olarak sonuçlandığı düşünülür. Bazı estetik ameliyatlarında izsiz olarak sonuçlanırken, bazı estetik ameliyatlarından sonra ise bazı kalıcı izlerle karşılaşılıyor. Aslında net olarak izsiz bir estetik ameliyatı yoktur. Her estetik ameliyatında mutlaka izler vardık fakat bunlar karşı taraftan (Yakında olsa bile) Görülmeyecek izlerdir. Bunu bilerek yola çıkmanızı ve sıfır iz olarak ameliyat yapacaklarını söyleyenlere pek kulak asmamanızı öneririz. Ameliyat ne olursa olsun.

Eğer vücut üzerinde bir kesi yapılıyorsa vücut bunu bir yara olarak algılıyor ve otomatik olarak vücut hücreleri yaraya akın ederek onarıma başlıyorlar. Eski görünümünü veremeyen iyileştirici hücreler ise yaraya son olarak baktığımız da kesik izinin ilk halini görüyoruz. Estetik ameliyatı olan insanlar genelde (Eğer iz görünür ve kendini belli eden yerde ise) İz kapatmak için farklı bir estetiğe başvuruyorlar. İzin belli olup olmaması birazda ameliyatı yapan ve kesiğe dikişi atan doktorun elindedir.

Benzer Bir Bilgi:   Horlama Nedenleri

Dikiş ne kadar dikkatli ve kusursuz atılır, kontrolü düzeli bir şekilde sağlanırsa izin belli olma olasılığı da o kadar düşecektir. Estetik öncesi bu bilgiler, her hastanın bilmesi gerektiği bilgilerdir. Bacak inceltme operasyonu içinde bu kurallar geçerlilik gösterebilmektedir.

 Bacak İnceltme Operasyonu İz Bırakır Mı?

Kaynak: FBM Estetik Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı