Hosting

Atopik Dermatit Hastalığı

Google News

atopik

Atopik dermatit; bebek, çocuk ve yetişkinler de görülen bir rahatsızlıktır. Oldukça tahriş edicidir. Kişi oluşan kuruluktan dolayı çok rahatsız olur. Ayrıca psikolojik olarak da kişiyi olumsuz etkiler.  Atopik dermatit bir cilt hastalığıdır. Birçok nedene bağlı olarak görülebilir. En çok genetik ve kronik bir cilt hastalığı etkilidir. Ayrıca alerjik yapılı kişilerde de sıklıkla rastlanır.

Tedavisi için nemlendirici kullanılır. Yoğun özellikli olması şarttır. Bunun için özel üretim yapan markalar vardır. Özellikle Bioderma markasına ait olan atopik dermatit kremi oldukça popüler ve etkilidir. Bebekler için Mustela markası tercih edilebilir. Bunun dışında eczaneden birçok markanın ürününü satın alabilirsiniz.

Atopik Dermatit Tedavisi

Çok sıcak duş, toza maruz kalma gibi faktörler atopik dermatit hastalığını etkiler ve tetikler. Bu yüzden bu faktörlerden uzak durmak gerekir. Cildi düzenli olarak nemli tutmak şarttır. Bu kaşıntıyı ve hassasiyeti engeller.

Markalardan size uygun nemlendiriciyi seçerek rahatsızlığı hafifletebilirsiniz. https://www.recete.com/bebek-nemlendiriciler/ adresinden sorununuza göre ürünü seçip, merak ettiğiniz soruların cevabını hemen öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir