Maksat BilgiTeknoloji

Apple WWDC 14 Etkinliği

1396556957_gsmarena001-1 Apple WWDC 14 Etkinliği

Apple WWDC 14 Etkinliği ile ilgili bütün haberleri, videoları, canlı yayın bağlantısı olursa onu da bu konudan göreceksiniz.Eğer Apple fanatiği iseniz bizi takip edin bu konudan ve haberlerden ,Olursa Canlı yayını (Şimdiden Söz vermeyelim) kaçırmayın!

Kısayollar 

◤Haberler
◤WWDC Hakkında

 >>>iphonedo.net  işbirliğiyle ios 8 beta versiyonlarının beta 1-2-3-4-5 videoları türkçe iphonedo farkıyla eklenmiştir;

iOS 8 Beta 5 incelemesi iPhonedo Katkılarıyla Türkçe Dublaj

iOS 8 Beta 4 incelemesi iPhonedo Katkılarıyla Türkçe Dublaj

iOS 8 Beta 3 incelemesi iPhonedo Katkılarıyla Türkçe Dublaj

iOS 8 Beta 2 incelemesi iPhonedo Katkılarıyla Türkçe Dublaj

ios-8-beta-2-turkce-videolu-anlatim Apple WWDC 14 Etkinliği

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz İOS8 Beta 2 ile gelen özelikleri yine iPhonedo’nun katkılarıyla sizlerle paylaşmaktayız!

 

 

^—–Haber Sonu. 20/06/2014

iOS 8 Beta 1 incelemesi iPhonedo Katkılarıyla Türkçe Dublaj

 

^-----Haber Sonu

iOS 8 Beta 1 Nasıl Yüklenir?

Apple‘ın dün gece düzenlenen WWDC 14 etkinliğinde tanıttığı yeni mobil işletim sistemi iOS 8 büyük ses getirmişti. iOS 7’nin mimarisi üzerine inşa edilen iOS 8, sunmuş olduğu özellikler ve yenilikler ile geceye damgasını vurmuştu. Etkinlik sonrası AppleiOS 8‘in ilk Beta sürümünü geliştiriciler için sunmuştu.

Bu rehberimizde geliştiriciler için sunulan iOS 8‘in ilk Beta sürümünüiPhoneiPad ve iPod touch cihazlarınıza nasıl kurabileceğinizi anlatacağız. Bu işlem için UDID kaydına ihtiyaç olmadığını belirtelim.

iOS 8 Beta 1 Kurulum Rehberi

1- Öncelikle cihazınızın iOS 8 ile uyumlu olup olmadığını buradakihaberimize göz atarak öğrenebilirsiniz.

Oku:   Need for Speed: Hız Tutkusu | Film İzle Önerisi

2- Eğer cihazınız iOS 8 ile uyumlu ise evad3rs‘ın yüklediği iOS 8 Beta 1dosyalarını buradan indirebilirsiniz. Bu dosyaları indirirken parantez içerisinde belirtilen kodun cihazınız ile aynı olmasına dikkat ediniz.

3- Cihazınız ile uyumlu iOS 8 Beta 1 dosyasını indirdikten sonra iPhone, iPad veya iPod touch cihazınızı USB ile PC’ye bağlayın ve iTunes yazılımını açın.

4- iTunes yazılımını açtıktan sonra iCihazınızı “iPhone’a Geri Yükle” seçeneği ile iOS 7.1.1’e sıfırlayın.

 Apple WWDC 14 Etkinliği

5- Cihazınız sıfırlandıktan sonra ana menüye gelene kadar kurulum işlemlerini yapın. Bu işlemler bitince PC ile bağlantıyı kesip cihazınızı kapatıp açın.

6- Cihazınızı PC’ye tekrar bağlayın. iTunes yazılımından Güncellemeleri Denetle bölümüne “Shift” tuşu ile basın ve indirmiş olduğunuz iOS 8 Beta 1 yazılımını seçin.

 Apple WWDC 14 Etkinliği

7- Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra UDID kaydı olmadan iOS 8 Beta 1’i kullanabileceksiniz. Ancak daha sonra çıkacak olan Beta sürümlerinde UDID kaydı gerekebilir.

         —————-kaynak : shiftdelete.net

 WWDC 14 KEYNOTE!  (Video Offical Apple Keynote WWDC14 Full)

^-----Haber Sonu

 

 

Haberler

31/05/2014-Cumartesi 18:47

iOS 8 Afişleri Göründü!

ios-8-afis-yeni-haber Apple WWDC 14 Etkinliği
Apple’ın WWDC etkinliğine sayılı günler kala, etkinliğe ev sahipliğini yapacak Moscone Center hazırlanıyor. Konferans alanına asılan iOS 8 afişleri ilk kez görüntülendi.

Oku:   Balonun İcadı

Apple’ın Evrensel Geliştiriciler Konferansı hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da San Francisco’daki Moscone Center’ın ev sahipliği yapacağı etkinliğin görsel tanıtımları da ortaya çıkmaya başladı. İlk görünen afişler ise iOS 8’e ait.

Pek ipucu vermiyor
Macrumors sitesinin paylaştığı fotoğraflarda yer alan görseller, Apple’ın önceki etkinliklerinde kullandığı afişlerin bir benzeri. Üzerinde sadece “8” harfi bulunan görseller aslında işletim sistemine dair pek bir ipucu vermiyor. Buna rağmen, afişlerin su altı fotoğraflarından oluşan arka planlarının, işletim sisteminde gelmesi beklenen sağlık uygulaması “Healthbook”a gönderme olabileceği düşünülüyor.

ios-8-afis-yeni-haber-2 Apple WWDC 14 Etkinliği

Canlı yayın yapılacak
iOS 8’de büyük bir görsel değişim beklenmezken, işletim sisteminin Healthbook, Preview, Text Edit uygulamaları ve iyileştirilmiş Siri ve Maps ile gelmesi bekleniyor. iOS 8 ve OS X 10.10’un tanıtılmasına kesin gözüyle bakılan ve başka sürprizlere de açık olan WWDC 2014’ün açılış sunumunu 02 Haziran 2014 günü Türkiye saati ile 20.00’da Apple.com’dan canlı olarak izleyebilirsiniz.

 Kaynak :Shiftdelete.net

 

 

 

 

 

 

 

Hakkında

Apple WWDC Nedir ?

WDC’nin açılımı “Worldwide Developers Conference” yani “Dünya Çapında Geliştiriciler (yazılım – donanım) Konferansı”. Aslında başında “The Apple” ifadesi de mevcut ama pek sık kullanmamaya özen gösteriyorlar. Her halde sadece Apple’a ait bir konferansmış gibi gözükmesini istemiyorlar ama bu biraz tuhaf. Zira WWDC tam anlamıyla sadece Apple’ın konferansı.

Oku:   Kahve Tüketimi İle İlgili Bilinen Yanlışlar

Developer kimdir?

Neden WWDC onlar için önemlidir? sorularını biraz irdeleyelim.
Bilgisayar ve yazılım dünyasında “Developer” diye yazılım ve donanım icat eden, geliştiren insanlara denir. Apple için yazılım ve donanım geliştiren insanlara da Apple Developer deniyor. Apple Developer’lar Apple için çok değerli çünkü Apple’ın yazılım ve donanım piyasasındaki rakipleri kendinden -bir kaç ürün dışında- bayağı bir önde. Para edebilen şey, üzerinde çalışılabilir şey olduğu ve popüler olanın para ettiği göz önüne alınırsa, Apple Developer’ların Apple’da devam etmesi önemli. Bu açıdan WWDC, hem Apple için, hem de Apple Developer’lar için çok faydalı bir etkinlik.

apple-wwdc-14- Apple WWDC 14 Etkinliği

 

WWDC
WWDC ilk 1983 yılında Monterey, California’da yapılmış. O zamandan beri WWDC için hep yaz ayları seçilmiş. Katılımın yüksek ve dünya çapında olması için yaz aylarının seçilmesi gayet mantıklı. WWDC 2002 yılına kadar Mayıs ayında yapılmış. 2003 – 2005 yılları arasında Haziran tercih edilmiş. 2006 yılında ise Ağustos’a kayılmış. 2007 ve 2008’de tekrar Haziran’a dönülmüş. Bu yıl da yine Haziran ayında yapılacak.
Konferans 1998’den beri hep Steve Jobs’un yaptığı bir Keynote sunumu ile açıldı. Bu gelenekselleşen sunumlara artık “Stevenotes” denmeye başlanmıştı.

 

 

 

 

Kaynaklar

 

Kaynaklardan Toplanarak derlenmiştir.

 

İnternet Satışlarınızı Arttıracak 10 Öneri

Etiketler
 Grotesk

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı