Mobil Dünyası

Android telefonlarda birden fazla pencere nasıl açılır?

YouTube’da müzik dinlerken Facebook’taki müzik akışında ilerleyin, bir yemek videosunu izlerken veya bir web sayfasından metin kopyalayıp not alın ve kısa mesajla gönderin: Bu işlemlerin iki uygulamayı aynı anda açmadan gerçekleştirmesi imkansız olduğunu mu düşünüyorsunuz? Yanlış. Android’in süper güçleri ve çok pencereli işlevi sayesinde, tüm bu görevler mümkün olabilir. Peki bu işlevi nasıl kullanabilirsiniz?

Android telefonlarda birden fazla pencere nasıl açılır?

Çoklu Pencere Tam olarak Ne Yapar?

Android’deki çoklu pencere işlevi, iki uygulama ile yan yana çalışmanıza ve aynı anda bunları kullanmanıza olanak tanır. Bu sayede, navigasyon uygulamasını kapatmadan Whatsapp’ta bir mesaja cevap vermek gibi, alışılmamış bir caddede yürürken veya YouTube’da müzik dinlerken ve aynı zamanda tweetleri oluştururken, iki işlemi aynı anda gerçekleştirebilirsiniz.
Android Nougat veya Oreo’da çoklu pencere kullanma
İşletim sisteminin 7.0 sürümünde, Google ilk defa çok pencereli işlevi tanıttı ve herkes tarafından kullanılabilir hale geldi. Açıkçası Android 8.0 Oreo sürümü mevcut kaldı ve aşağıdaki şekilde aktif hale getirilebilir:
Ekranın en üstünde görüntülemek istediğiniz uygulamayı açın.
Çoklu görev / son tuşa basıp birkaç dakikalığına basılı tutun.
Artık açık uygulamalarda gezinebilir ve görüntülemek için ikinci bir uygulama seçebilirsiniz.

İLGİLİ BİLGİ:
Son Zamanın En İyi Dizisi: Black Mirror (Kara Ayna)

İnstagram Facebook ve Twitter’ın aksine çoklu pencereyi desteklemiyor.
Lütfen dikkat : İkinci uygulama son uygulamalarınız veya açabileceğiniz uygulamalar arasında değilse, bu adımdan sonra ana ekran düğmesine basmanız yeterlidir ve normal uygulamayı yaptığınız gibi ikinci uygulamayı başlatabilirsiniz.

Devamı İçin : Android Telefonlarda Çoklu Pencere Açma


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı