Keşfet

Alüminyum Doypack Ambalajın Özellikleri ve Kullanım Alanları

Üretim dünyası her gün yeni bir yenilikle hem tüketicilerin hem de üreticilerin işlerini kolaylaştırıyor. Alüminyum doypack bunlardan bir tanesi. Firmaları en çok düşündüren ve zorda bırakan konu ürün ambalajlama işlemleri oldukça kritik bir durum. Doğru ambalaj ürünün raf ömrünü uzatıp kaliteli haliyle halka sunulmasını sağlarken, kötü bir ambalajsa firmanın sevilmemesine satış oranlarının düşmesine neden olabilir. Bu yüzden firmalar ambalaj seçimi konusunda titiz. Son zamanlarda raflarda oldukça fazla sayıda gördüğümüz Alüminyum doypack ambalajlar ise bu titizliğin bir göstergesi. Doypack ambalaj ayakta durabilen, kilitli ambalajlama sistemlerine denir. Bu sistem sağladığı avantajlar sayesinde son günlerin vazgeçilmez ambalaj malzemesi.

Alüminyum Doypack Ambalajın Özellikleri ve Kullanım Alanları

Doypack Ambalaj Çeşitleri

Alüminyum Doypack sürekli kendini geliştirerek farklı paketleme modelleriyle karşımıza çıkıyor. Bu ambalaj sisteminin çeşitlerine gelecek olursak;

  • Şeffaf Pencereli Doypack Ambalaj
  • Alüminyum Doypack Ambalaj
  • Baskılı Doypack Ambalaj
  • Kağıt Görünümlü Doypack Ambalaj
  • Renkli Zeminli Doypac Ambalaj
  • Metalize Doypack Ambalaj
  • Sadece Önü Şeffaf Doypack
Türkiye’nin İş İlanları Sitesi

Tüm bu farklı Doypack Ambalaj çeşitleri istenilen boyutlarda üretilebilir. Küçükten büyüğe her türlü ürün için kullanılabilirler. Farklı seçenekler arasında en çok tercih edilen Alüminyum doypack sistemi alüminyum doypacklardır.

Alüminyum Doypack Ambalajların Kullanım Alanları

Alüminyum doypack ambalajlar hayvan ürünleri, tarım ürünleri, kurutulmuş meyveler, lor peyniri kuru yemiş gibi çoğu gıda ürününde kullanılmaktadır. Alüminyum doypackların en sık kullanıldığı alan ise kahve paketleme sistemleridir. Alüminyum doypack ambalajları kilitlenebilir olmaları sayesinde içlerinde bulunan gıda malzemelerinin çabuk bozulmasını engellerler, ambalaj sistemi kapatıldığında dışarıyla hava teması %100’e yakın oranda kesilir. Alüminyum doypack sistemlerin bir diğer avantajıysa sağlığa zararlı herhangi bir madde içermemeleri. Özellikle gıda ambalajlarında en çok dikkat edilen husus ambalajın içeriği oluyor, zararlı içerikler tüketicilerin sağlığını tehlikeye attığı gibi firma imajını da kötü etkiliyor. Doypack sistemler temiz içerikleriyle sayesinde her türlü gıda ürününde kullanılabiliyorlar.

Buz Lazer İle Tüylere Son

Ulaşımları da oldukça kolay olan doypack ambalajlama sistemlerini ihtiyacınıza göre şekil ve boyut seçerek satın alabilirsiniz. Sistemin yaygınlaşmasıyla birçok firma da doypack ambalaj üretimine başladı.  Firmaların geniş ürün seçeneklerinden kendinize uygun bir doypack ambalajı seçebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı