Ekonomi

Altın Birikimleriniz Değer Kaybetmesin!

Ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen kadınlar genellikle altın birikimi yapmayı tercih ediyor. Ancak evde sürekli çalınması endişesi içerisinde saklanan altın birikimlerinizin değer kaybediyor olabileceğini de düşünmelisiniz. Altınlarınızın yıpranması ve aynı zamanda çalınması riskini ortadan kaldırmak için siz de yüzlerce kişi gibi bir altın hesabı açabilirsiniz. Özellikle büyük kentlerde yaşayanların bu hesap türüne daha sıcak bakması gerekiyor.

Altın Birikimleriniz Değer Kaybetmesin!

Çünkü büyük kentlerde hırsızlık olayları çok daha fazla yaşanıyor. Örneğin İstanbul’da her 6 dakikada bir hırsızlık olayı yaşanıyor. Yıllardır biriktirdiğiniz altınlarınızın çalınmasına karşı önleminizi bu hesap türüyle alabilirsiniz. Bilmeyenler için aktaralım; altın hesabında altınlarınızı gram olarak dilediğiniz zaman bankadan çekebiliyorsunuz. İhtiyaç duymanız halinde yine altınlarınızı nakde dönüştürme imkanına sahip oluyorsunuz.

Düzenli Olarak Altın Birikimi Yapabilirsiniz!

İLGİLİ BİLGİ:
Konkordato Nedir, Ticarette Konkordato Ne Anlam İfade Eder?

Bankalar bu hesap türünde çok sayıda farklı seçenek sunuyor. Herkes kendi bütçenize uygun olan altın hesap türünü tercih edebiliyor. Örneğin Kuveyttürk Bankası tarafından sunulan Altın Birikim Hesabı bankaya talimat vererek düzenli bir şekilde altın birikimi yapmanızı sağlıyor. Tek seferlik talimat verebiliyor ya da talimatlarınızı kendi belirlediğiniz periyotlarla da verebiliyorsunuz.

Altına Altın katılma Hesabı ise hem tasarruf yapma hem de bir kazanç sağlama şansını sunuyor. Bu ve bunun gibi pek çok hesap türü ile altınlarınızı güvence altına alabilirsiniz. Ancak size en uygun hesap türünün hangisi olduğunu belirlemeniz gerekiyor. Bunun için de altın hesabına dair daha detaylı bilgi almaya ihtiyacınız olacak. Elbette bu hesap türleri ve neleri kapsadığı hakkında bilgi almak için banka şubesine giderek zaman kaybetmeniz gerekmiyor.

İLGİLİ BİLGİ:
Erzincan'ın Endemik Meyvesi: Cimin Üzümü

Kuveyttürk Bankası web adresinde hesap türlerine dair detaylı bilgiler var. Altın hesap türlerinin neler olduğu ve hesap sahiplerine hangi imkanları tanıdığı gibi çeşitli sorularınıza yanıt olabilecek bu bilgilere mutlaka göz gezdirmelisiniz. Bu arada bankanın bir de Altın Günleri isimli bir ürünü bulunuyor. Pek çok kişinin sıcak baktığı bu ürün hakkında da bankanın internet sitesinden bilgi alabilirsiniz. Artık altınları evde saklama döneminin çoktan tarihe karıştığını belirmemiz gerekiyor. Altınlarınızı ekonomiye de kazandırmak için bu konuyu mutlaka irdeleyin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı