blank
blank

Ali Al Suleiman

Abone olblank
blank

Ali Al Suleiman

Tam adı: Ali Al Suleiman
Doğum tarihi: 1 Ocak 1996
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu:
Ailesi:
Mesleği: Çevirmen
Aktif Yılları: 2019’dan bu yana
imdb-logo Ali Al Suleiman

Sosyal Medyada
instagram-hesabi Ali Al Suleiman facebook-sayfasi Ali Al Suleiman twitter-hesabi Ali Al Suleiman
Başlıklar

Hakkında

Ali Al Suleiman kimdir ? TRT’de yayınlanan Abdülhamit Payittaht dizisinin dahil olmak üzere, birçok diziyi Arapça’ya çevirmiş bir çevirmendir. Aynı zamanda gazeteci ve yazardır.

Ali Al Suleiman,1 Ocak 1996 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.  Aslen Suriye’lidir. Eğitimini, 2003 ile 2013 yılları arasında Suriye’de Şam’da ilkokul ve ortaokul eğitimini almış. Genel Eğitim Sertifikası almış. Ardından 2013 ile 2017 yılları arasında Şam Üniversitesinde Arap Edebiyatı Bölümünden mezun olmuş. Daha sonra, 2017 ile 2019 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Türk Edebiyatı bölümünde okumuş ve mezun olmuştur.

Gazeteci yazar olarak, Lübnan’daki Türk Büyükelçiliğinde tercümanlık yapmaktadır. Türkçe-Arapça tercümanlığı yapmaktadır. Katar Hayır Kurumu gibi sivil toplum kuruluşları için sosyal faaliyetlerde bulunmaktadır.

İLGİLİ BİLGİ:   Gökhan Güney

Sosyal medyada geniş kitlelere hitap etmektedir. Bu alandan da çalışmalarını, takipçileriyle paylaşmaktadır.

TRT başta olmak üzere, birçok kanalın Türkçe’den, Arapça’ya çevirme işlemini yapmaktadır. Hatta TRT’De yayınlanan ve Türkiye’de en çok izlenen dizilerden biri olan, Payitaht Abdülhamid’in Arapça’ya çevirmesini yapmıştır.

Adına birçok dergi, gazete, internet sitesinde haberi bulunmaktadır. Bizde de biyografisinin olmasını istediğimiz değerli kişilerden biridir. Aynı zamanda instagram hesabından takip edebilir, IMDb’den bilgilerini daha detaylı bakabilirsiniz.

Kitapları

  1. Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki bölgesel liderlik savaşı
  2. Kur’an ve hadislerden İslami çalışmalar

 

blank
avatar
  Subscribe  
Bildir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı