Akıllı Telefon Karşılaştırmadan Önce, Telefon Almayın!

Google News

telefon karsilastirma

Günümüz teknolojisinde en yenisini yakalamak zor. Teknolojinin en çok çılgınlık yapan ve alışkanlıklarımızı etkileyen alanlarından biri de akıllı telefonlar. Akıllı telefonlar gün geçtikçe yeni modelleri ve içinde bulundurdukları yazılımlarıyla birlikte, her an gelişiyor. Kişilerin seçimi ise bunlara ve daha birçok detaya göre belirleniyor. Günümüzde binlerce telefon modeli var. Onlarca da akıllı telefon markası var. Peki ya bize göre, tercihlerimize göre hangisi iyi? İşte akıllı telefon karşılaştırma ile ilgili kaynaklarımdan derlediğim kısa bir araştırma…

Akıllı Telefon Karşılaştırma Nasıl Yapılmalı?

Akıllı telefonlar ile daha da ilerisi arasında fark oluştuğu günümüzde gelecek teknolojik adımlar heyecan verici düzeyde. Son zamanda lider akıllı telefon markalarının çıkardığı son ürünler cidden insanları seçim yaparken zorlaştırıyor. Ancak ülkemizdeki döviz ile telefonların yurt dışı fiyatları arasında bariz bir fiyat farkı var. Bir de buna özel iletişim vergisi, gümrük vergisi de ilave edilince telefon almak bazılarına göre çok zor zamanlar yaşatabiliyor.

Teknik Özellikler ve Donanım

Akıllı telefonlar denilince ilk akla gelen işlevsel teknik özelliklerine bakılır. Bunlar neler bir göz atalım;

  • Kasa yapısı
  • Ekran kalitesi
  • Ergonomik yapısı
  • Kamera işlevleri
  • İşlemcisi
  • Hafızası
  • Batarya / pil ömrü
  • Bağlantı seçenekleri
  • Ses kalitesi

Ve bunlar gibi diğer teknik detaylar…

İşletim Sistemi ve Özellikler

Teknik detaylardan sonra ise teknik donanımlarıyla uyumlu olan işletim sistemi ile çalışma düzeni. İşletim sisteminin çok iyi bir düzeyde olması işlevsellik, geniş özellik sunması, hızlı ve stabil olması gerekir. Kullanıcıların tepkilerini hızlı cevap vermesi gerekiyor. Buna göre işletim sisteminin önemi çok büyük.

Fiyatı

İşte en can alıcı nokta. Burası gayet net olacağınız ve kararlı olacağınız bir bölüm. Talepleriniz doğrultusunda, bütçenize göre davranmanız gerekebilir. Buna göre doğru telefonu seçmede ve kıyaslamada en büyük etken fiyat performansıdır. Birçok teknik özelliğe, donanıma sahip olmasına rağmen işletim sisteminin buna cevap vermemesi, sizi bir süre sonra üzebilir.

Örneğin, 2500₺’lık bir bütçeniz var. Bu fiyat performansına göre yeni birçok özelliğe sahip, yeni telefon almak yerine, daha kararlı ikinci el telefonlara yönelme durumunuz olabilir. Böylelikle az bütçe ile doğru telefonu seçebilirsiniz.

Telefon Karşılaştırma Sitesi Önerisi

Konuyla ilgili birçok web site var. Ancak yazımda ilham aldığım ve bana kaynak olan https://www.cepkolik.com sitesine göz atmanızı tavsiye ederim. 4 farklı telefonu karşılaştırma yapmanız için seçenek sunuyor. Bu karşılaştırma sunumunu da basit şekilde ayrıştırıyor. Aynı zamanda bütün detayları her telefonun özelliklerine göre ayırt ediyor.

Ürünlerin ayrıca kendi başına sayfaları var. Bu sayfalarda özellikler, yorum ve değerlendirme sonuçları, fiyat karşılaştırmaları, geniş özellik özeti gibi detaylar mevcut. Örnek olarak bu sitede yer alan Lenomo leovo Legion Pro ürün sayfasına giderek anlatmak istediğimi ve fazlasını keşfedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir