”hosting”
”Roket

Aile Hekimliği Malzemeleri

”Forex”

Sağlık alanında kullanılan pek çok farklı, yüzlerce ürün bulunmaktadır. Bu ürünlere en genel adı ile sağlık malzemeleri ya da tıbbi malzemeler demekteyiz. Sağlık malzemelerinin kullanım alanları ve kullanım şekilleri tamamıyla birbirinden farklı haldedir. Her bir sağlık malzemesi ve sağlık ürünü kendi kullanım alanları içerisinde uygulanmaktadır. Örneğin bazı sağlık malzemeleri veteriner hekim malzemeleri içerisinde yer alır iken bazıları da aile hekimliği malzemeleri içerisinde yer alır. Bizler de bu yazımızda bu aile hekimliği alanında kullanılan malzemelerden, sağlık malzemelerinden söz edeceğiz. Bu konuda merak edilen her tür soruyu en net ve doğru bilgiler ile yanıtlayacağız.

Aile Hekimliği Malzemeleri
Close up hand of doctor, profession illness writing disease symptoms after researching and treatment patient on table

Yazının devamında ilk olarak aile hekimliği malzemelerinin ne anlama geliyor olduğunu göreceksiniz. Sonrasında ise aile hekimliği malzemelerinin içerisinde hangi tür malzemelerin yer aldığını, neler olduğunu göreceksiniz. Bu malzemeleri kullanır iken nelere dikkat etmeniz gerektiğini, malzemelerin en uygun fiyatlarının neler olduğunu, internet üzerinden bu malzemelerin temininin nasıl gerçekleştiğini ve benzeri konuları da diğer başlıklarımız altında sizlere anlattık.

Yeni Mercedes AMG GT Tanıtıldı!

Yazıyı okuduktan sonra ihtiyacınız olan aile hekimliği malzemelerini ve ürünlerini internet sitemizden gönül rahatlığı ile en uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Aile Hekimliği Malzemeleri Nedir?

İlk olarak bu kategorinin ne anlama geliyor olduğunu sizlere anlatalım. Aile hekimliği malzemeleri demek adından da anlaşılacağı gibi aile hekimliği alanında kullanılan malzemeler demektir. Bu alan içerisinde kullanılan her bir malzeme aile hekimliği merkezlerinde aile hekimlerinin ihtiyaç duyuyor olduğu malzemelerdir. Her birinin aile hekimi merkezinde bulunması şart haldedir. Bu malzemeler olmadan aile hekimleri görevlerini, işlerini kesinlikle tam olarak yerine getiremezler, yapamazlar.

İLGİLİ İÇERİKLER

Aile hekimliği alanında kullanılan malzemeler hastalıkların teşhis ve tanıları için, uygun tedavi yöntemi ve sürecine gidilmesi için, rutin kontroller ve muayeneler için ve hastalıkları önlemek, engellemek için kullanılan malzemelerdir. Biraz önce de bahsetmiş olduğumuz gibi her bir malzeme sağlık alanı için büyük öneme sahip durumdadır.

Peki, aile hekimi malzemelerinin içerisinde, bu kategoride hangi malzemeler yer almaktadır? Bahsi geçen sağlık malzemeleri nelerdir? Bu soruların yanıtlarını görmek için bir sonraki konu başlığını okumaya geçin.

Aile Hekimliği Malzemeleri Nelerdir?

Aile Hekimliği Malzemeleri
Doctor at work in the hospital

Şimdi bu konu başlığı altında sizlere teker teker aile hekimliği malzemelerini göstereceğiz. Sayacak olduğumuz her bir malzeme ve ürün sitemiz içerisinde yer almakta, aktif olarak satışı yapılmaktadır. Aile hekimliği malzemeleri şu malzemelerdir:

 • Tıbbi sarf malzemeler.
 • Diğer tıbbi sarf malzemeler.
 • Tıbbi cihazlar.
 • Demirbaş malzemeler.

Bunlar aile hekimliği malzemelerinin en temel kategorileridir. Bu kategoriler içerisinde ise şu ürünler yer almaktadır:

 • Tıbbi sarf malzemeler:

Abeslang, Anti septik ürünler. Bandaj ürünleri ve çeşitleri. Branül ürünleri. Bez flasterler. Eldivenler, medikal eldivenler. Dezenfektan ürünler. Enjeksiyon bantları. Gaz kompres ürünleri. Ensek sabitleme bantları, FİX ürünleri. İpek flaster ürünleri. Gazlı bezler ve pamuklar. Maskeler. Boneler. Galoşlar. Sargı bezleri ve türleri. Steril enjektör ürünler. Steril iğne ucu ürünleri. Laboratuvar malzemeleri. Muayene masa örtüleri. Tıbbi atık ürünleri. Diğer aile hekimliği malzemeleri ve ürünleri.

 • Diğer tıbbi sarf malzemeler:

Ambu set ürünleri. Airway ve endotrakeal tüp ürünleri. Bistüri uçları. Aşı taşıma kapları. Soğuk zincir ürünleri. Göz bantları, Eyepad ürünleri. Cerrahi aletler ve set ürünleri. Etil alkol ürünleri. Cerrahi sütür ve dikiş ekipmanları. Kataterler ve torbalar. Cilt stapleri ve sökücü ürünleri. Kağıt flaster ürünleri. Test kitleri. Hazır pansuman örtüleri. Otomatik turnike ürünleri. Oksijen maskeleri ve nazal kanül ürünleri. Larengeal maskeler. Parmak delme kalemleri ve lansetler. Otoklav bant ürünleri ve indikatörler.

 • Tıbbi cihazlar:

Ateş ölçer ürünler. Aspiratör cihazları. EKG cihazları ve sarf malzemeler. Isı takip sistemleri. Boy ölçerler ve kilo ölçerler. Fetal el dopplerleri. Santrifüj cihazları. Laringoskop set ürünleri. Hemoglobin cihazları ve strip ürünleri. Nebulizatör cihazları. Steteskop ürünleri. Solunum destek ürünleri. Işık kalemleri. Alın aynaları. Otoskoplar, oftalmaskoplar ve set ürünleri. Kare kod barkod okuyucu ürünler. Şeker stripleri ve cihazları. Pulseoksimetre cihazları. Tansiyon aletleri ve yedek parça ürünleri. Sterilizatör cihazları.

 • Demirbaş malzemeler:

Eskabolar. Cihaz ve pansuman arabaları. Negatoskoplar. Göz eşelleri, renk körlüğü skalaları. Sedye ürünleri. Kan alma koltukları. Port küvetler. Tüp taşıma arabaları. Medikal dolaplar. Paravanlar. Muayene divanları. Serum askıları. Reflektör ürünleri. Tekerlekli sandalyeler.

Aile hekimliği malzemeleri en detaylı olarak bu şekildedir. Saydığımız her bir sağlık malzemesi ve de ürünü aile hekimliği merkezleri içerisinde bulunması zorunlu olan, yeterli miktarda bulunması gereken ve aile hekimleri tarafından kullanılması gereken ürünlerdir. Peki, bu önemli sağlık malzemelerini herkes kullanabilir mi, uzman olmayan kişiler de bu ürünleri kolay bir şekilde kullanabilir mi? Yoksa sadece uzman olan kişilerin mi bu ürünleri kullanması gerekir? Bu osurların yanıtları için sonraki konu başlığına geçebilirsiniz.

Aile Hekimliği Malzemelerini Kimler Kullanabilir?

Aile hekimliği malzemelerini kimlerin kullanabileceği konusunda çoğu kişiden soru almaktayız. Bu soruyu en net olarak şöyle yanıtlayalım: Bu tür malzemeleri, sağlık malzemelerini aile hekimlerinin kullanması şart durumdadır. Özellikle tıbbi cihazları yalnızca aile hekimleri tarafından kullanılması gerekir. Bandaj, flaster gibi ürünlerin kullanımını uzmanlık eğitimi almamış olan kişiler de elbette yapabilir. Fakat ileri durumlarda, hastalık durumlarında kesinlikle bu ürünlerin uygulamasını da aile hekimleri, yani uzman kişiler yapmalıdır.

Aile hekimliği malzemelerinin doğru kullanımını bilen kişiler yalnızca bu konuda eğitim almış olan, aile hekimi olan kişilerdir. Bu sebep ile bu tarz malzemeleri yalnızca uzmanlığı olan eğilimli kişilerin kullanması gerekir. Eğer bir aile hekimi, uzman kişi değil iseniz bu tür malzemelere sahip olmamanız gerekmektedir.

Şimdi de aile hekimliği malzemeleri kullanılır iken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusuna bakalım. Sıradaki konu başlığı bu konu ile ilgili durumdadır.

Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlık alanında kullanılan her üründe olduğu gibi aile hekimliği malzemelerinin kullanımında da dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunur. Bu noktaları sizlere açıklayalım.

 • Aile hekimliği malzemeleri steril olması gereken ve steril şekilde kullanılması gereken malzemelerdir. Kulanım öncesi ve de sonrası sterilize etme işlemleri doğru biçimde uygulanmalıdır.
 • Aksi halde hastalıkların yayılımı artabilir, kişiler artası mikrop, bakteri ve de virüs geçişi gibi olumsuz durumlar yaşanabilir. Öyle ki bu tür durumlar hayati bir önem taşır. Bu sebep ile öncelikle steril kullanıma oldukça çok dikkat edilmelidir.
 • Her ürün dezenfekte uygulamalarına uyumlu halde olmayabilir. Bu sebep ile bir ürünü dezenfekte etmeden önce ürünün özellikleri iyice bilinmelidir. Gerekir ise sabunlu su ile temizleme işlemleri yapılabilir.
 • Tıbbi cihazların kullanımları için bazı bilgiler gerekmektedir. Bu sebep ile cihazları kullanacak olan kişiler sadece uzman kişiler olmalıdır. Cihazlar eğer yanlış kullanılır ise yanlış sonuçlar alınacaktır. Muayene işlemlerinde de operasyonlarda ve tedavi süreçlerinde de cihazların doğru kullanımı şarttır, zorunludur.

Şimdi de aile hekimliği malzemelerinin en uygun fiyatlarından sizlere bahsedelim.

En Uygun Fiyatlı Aile Hekimliği Malzemeleri

Sitemizde bulunmakta olan aile hekimliği malzemeleri en uygun fiyatlara sizlere sunulur. Fiyat belirlemeleri sizlerin genel bütçeleri düşünülerek yapılır. En güvenilen ve bilinen önemli markaların malzemeleri sitemizde satılmaktadır. İnternet üzerinden güvenilir bir şekilde sitemizden dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu