İnternet

5 Başlıkta Neden Uluslararası SEO Yaptırmalısınız?

Arama sonuçlarında yükselmek için seo işlemleri uygulanır. Farklı bir çok aşamada ve uzun vadeli gerçekleştirilen seo işlemleri sonucunda hizmet yada ürün pazarlanması için hedef kitleye ulaşılmış olur.

5 Başlıkta Neden Uluslararası SEO Yaptırmalısınız?

Aşağıdaki listelerde neden çoklu dilli seo yaptırmanız gerektiğini sıraladık.

1- Hedef Kitlenizi Ülkenizle Sınırlamayın

5 Başlıkta Neden Uluslararası SEO Yaptırmalısınız?

Hedef kitle insanların algısında genellikle bulunduğu topraklar içindir. Çoklu dilli seo işlemleri yaparak dünya çapında farklı bölgelerdeki hedef kitlelerinize ulaşabilirsiniz.

Bulunduğunuz bölgenizdeki tek lider olsanızda bir dille yayın yapacağınız için ulaşabileceğiniz maksimum ciro bellidir. Birden fazla dilde web sitenizde yayın yaparak hesabınızdaki cirolarınızın çok daha üzerine çıkabilirsiniz.

Çoklu dilli seo işlemleri için bu alanda deneyimli ajanslar yada seo uzmanları ile çalışmanız gerekmektedir. Tek site için gerçekleştirilen seo’dan daha zorlu süreçleri barındırmaktadır.

İLGİLİ BİLGİ:
İçerik Yazarlığı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

2- Müşterilerinize Kendinizi Daha Etkin Anlatın

5 Başlıkta Neden Uluslararası SEO Yaptırmalısınız?

Web sitenizin İngilizce versiyonu olabilir fakat herkez İngilizce bilmiyor! Meksikada yaşayan müşterilerinize İngilizce sitenizi gönderdiğinizde anlayamayabilir.

Hedef pazarlarınızı belirleyip bunlara göre sitenizin tercüme edilmesi gerekmektedir. Web sitesi tercüme için tercüme store’dan destek alabilirsiniz.

Firma yetkililerin belirttiğine göre tercüme & yerelelleştirme işlemlerinin sonrasında müşterilerinden yüksek geri dönüş sağlanmış. İngilizce, Arapça, Rusça, Fransızca, Çince, Almanca en çok talep edilen diller arasında yer alıyormuş.

3- Dünya Çapında Sizde Varlığınızı Gösterin

Bulunduğunuz coğrafyada en büyük siz olabilirsiniz. Bu rekabetin bittiği anlamına gelmemektedir. Daha fazla gelir elde etmek ve dünya çapında en büyüklerler arasında yer almak için uluslararası alanda faaliyet göstermeniz gerekmektedir.

SEO uzun vadeli fakat en etkili dijital pazarlama kanalıdır. SEO ile devasa büyüklükteki rakiplerinizin arama sonuçlarında önüne geçerek potansiyel müşterilerinize ulaşma şansınızı kat ve kat arttırmış olursunuz. Uluslararası seo bağlantısından bilgi alabilirsiniz.

İLGİLİ BİLGİ:
Kripto Paralar Neden Geleceğin Para Birimi Olacak?

4- Uluslararası SEO İle Krizleri Fırsata Çevirin

Yurtdışından getireceğiniz dolarlar ile rakiplerinize göre düşük birim fiyatlar ile çalışmanız halinde bile size Türkiyede yüksek getirisi olacaktır.

Hizmet yada ürün pazarlamasını web siteniz üzerinden gerçekleştiriyorsanız dijital pazarlama ile dünyanın dört bir yanındaki yüksek kar getirecek müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

Gelişen teknoloji ve uluslararası ticaretin artmasıyla günümüzde dil büyük problem değildir. Tercüme ofisleri aracılığıyla bu engelleri düşük maliyetlere aşabilmektesiniz.

5- Yerelleştirme İle Yabancı Görülmeyin

Yurtdışındaki insanların sizleri yabancı görmemesi ve en doğru biçimde ifade sağlanması için yerelleştirme yaptırmanız gerekmektedir.

Örneğin Yeni Zelandaya Amerikan İngilizcesi ile yayın yapan site oluşturduğunuzda insanların sizi benimsemesi kolay olmayacaktır.

Yeni Zelanda İngilizcesi ile hazırladığınız sitelerde ziyaretçilerinizi hiç düşündürmeden en doğru kanaldan anlatım fırsatını yakalayacaksınız.

İLGİLİ BİLGİ:
Youtube'dan Nasıl Para Kazanılır?

İngilizce tercüme için bile her ülke ve bölge için özelleştirilmiş web sayfalarınızın olması gerekmektedir.


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı