Keşfet

3 Boyutlu Yazıcılar Ve 3Dedi.com

Gelişen teknolojinin insanlara getirdiği yeni gelişmelerden biride 3d yazıcılardır. 3d yazıcılar, bilgisayarda tasarlanmış veya 3 boyutlu olarak taranmış ürünler üzerinde gerekli malzemeler kullanılarak çok hızlı ve kalıba gerek duymadan üreten bir cihazdır. 3d yazıcılar, genel olarak polimer veya metal tozlarıyla günümüzde işlem görmektedir. Sağlık alanındaki gelişmelerden biride insanların kaybolan uzuvlarının yerine takılan yeni bir takım uzuv yerine kullanılan cihazlar veya parçalar oldu. Bu alandaki gelişmelerin en büyük geliştiricisi ise 3d yazıcılardır.

3 Boyutlu Yazıcılar Ve 3Dedi.com

3D Yazıcı Teknolojileri Nelerdir?

3d yazıcı teknolojisi genellikle katmanlı veya karmaşık bir ürünü tasarlamak ya da yeni bir yapı yapmak için kullanılır. 3 boyutlu, katmanlı ürünler genellikle 3d yazıcılarda üretilirler. Bu ürünlerin üretmekte genellikle 3 teknik ön plandadır. Seçici lazer sinterleme, FDM(erimiş birikim modelleme) ve Stereolithograhpy denen yazıcı teknolojileri ön plandadır.

İLGİLİ BİLGİ:
Eticaret Sitesi Kurarken Nelere Dikkat Etmeli?

Üç Boyutlu Yazıcı Kullanımı ve Uygulaması

Genel olarak yazıcıların mantığı gereği daha önce tasarlanmış veya yazılmış bir ürünü kâğıt veya başka bir nesneye basmaktır. 3d yazıcılarda da bu mantık ön plandadır. Bilgisayarda tasarlanmış veya daha önce tasarımı yapılmış bir ürünü taratarak da bu ürün elde edilmişse 3d yazıcıyla bu ürünü üretmek çok zor değil. 3 boyutlu bir model bularak ya da bilgisayarda tasarlayarak ilk adım atılmış olur. Daha sonra yapılmış tasarımları somut bir hale getirmek için yazıcıya komutlar ve modelleme teknikleri hakkında veri aktarımı yapılır. Bu üretilecek ürünün katmanları veya boyut farklılıkları bu aşamada belirtilmesi gereklidir. Bu işlemlerden sonra ne tür bir ürün yapılacaksa o ürüne ait malzemeler ve uygulanacak bölgeler belirlenerek yazma işlemi başlatılır.

İLGİLİ BİLGİ:
Restbet İnceleme ve Mobil Giris

3dedi.com Hakkında

3dedi.com sitesi 3 boyutlu modelleme ve tasarım yapan bir sitedir. Siteye öncelikle kayıt olmak gerekir. Kayıt olunduktan sonra ücretli veya ücretsiz olan 3 boyutlu modellerden bilgisayara indirmek mümkün. Bu sitede, oyuncaklar, aksesuarlar, robotik ve hobi alanları gibi başlıklar bulunmakta. Bu başlıklardan ilginizi çeken birine girdikten sonra içeride bulunan 3 boyutlu malzemelerden birini veya bir kaçını seçip yazdırmak yeterli olacaktır. 3dedi.com gibi sitelerin genel çalışma prensibi gelecekte her insanın evinde olacak 3 boyutlu yazıcılara modelleme yapmak ve model çıkarmaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı