Diyet

2019’un En Sağlıklı ve En Etkili Diyetleri

İnsanların baş belası fazla kilolar…Dayanamayıp da yediğimiz o güzel besinlerin ardından , yaz yaklaşınca, aynaya dikkatlice baktığımızda, çevremizdekilerin gözlemlerinden sonra dikkat çeken, o fazla kilolarımız. Eritmek için bir çok yöntemi okuyup en doğrusuna karar kıldığımızda da yarım bıraktığımız yöntemler…Sonu hüsran olunca artık uğraşmak istemiyoruz. Belki de yöntemleri tam olarak yapmıyoruz. Ama kesin olan bir şey var o da fazla kiloların eritilmesi gerek. Sadece fit bir görünüş için değil, sağlıklı bir yaşam için. Çünkü fazla kilolar bir çok hastalığında habercisidir. Bu yüzden mümkün olduğunca , fazla kiloları eritmeye bakmalıyız. Bu yüzden ben de bu içeriğimde, 2019 yılının en sağlıklı ve en etkili diyetlerini araştırmak ve sizlere aktarmak istedim.

Yaz yaklaşıyor ve fit bir vücuda kavuşmak isteyenler için artık zaman daralıyor. Kışın aldığımız kalorileri ve fazla kiloları bu aralar artık eritmemiz gerekiyor. Mayoların içine girmek için , fit görünmek için, sağlıklı biri olmak için fazla kiloların vücudumuzdan gitmesi gerek. Bunun için aşağıdaki 2019’un en etkili diyet listelerini aktaracağım.

İLGİLİ BİLGİ:
Şişmanlığın gizli nedenleri!

Bu liste U.S. News tarafında düzenli olarak güncellemekte olup , binlerce makale arasından derlenen ve buna göre en iyileri listelenmiştir.

İşte En Sağlıklı 4 diyet

Diyetlerle ilgili detaylı bilgiyi bu içeriğimde de kaynak aldığım , drozdogan.com‘dan detaylıca bakmanızı öneririm. 

  1. Akdeniz Diyeti

2019'un En Sağlıklı ve En Etkili Diyetleri

Akdeniz Diyeti, listenin en başında ve en sağlıklı diyettir. En sağlıklı diyet olmasına neden olan şey ise ,yeni bilimsel kanıtların, bu diyetin birçok kronik hastalığa karşı koruma sağladığı görülmüş. Ayrıca uzun yaşamakla ilgili büyük katkıları görülmüş. Akdeniz diyeti için buradan detaylıca bakabilirsiniz.

2. DASH Diyet

2019'un En Sağlıklı ve En Etkili Diyetleri

Akdeniz diyetinin tuzu azaltılarak düzenlenmiş halidir. DASH diyeti yüksek tansiyon, diyabet ve kalp sağlığı için en iyi diyettir.  DASH diyeti için buradan detaylıca bakabilirsiniz

3. Flexitarian Diyet

İLGİLİ BİLGİ:
Tatilde Aldığınız Kilolardan Hızlı Kurtulma Yöntemleri

2019'un En Sağlıklı ve En Etkili Diyetleri

Arada et yenilebilen ve vejeteryan olarak genelde beslenilen bir diyet türüdür. Bu yüzden de esnek ve vejeteryan  olarak bilinir.

4. MIND Diyet

2019'un En Sağlıklı ve En Etkili Diyetleri

Mediterranean-DASH Intervention for Neurodegenerative Delay baş harflerinden türetilen MIND diyeti, DASH ve Akdeniz diyetinin karışımı bir diyet türüdür. Araştırmalara göre etkileri ise ,  zihinsel fonksiyonda düşüş riskini azaltabilecek özelliklere sahip.

Kaynak: drozdogan.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı