18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajları!

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajları!  Her yıl 18 Mart günü kutlanan millî bir gün; “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü”. Bu özel gün, I. Dünya Savaşı sırasında 18 Mart 1915 tarihinde Osmanlı İmparatorluğu’nun zaferiyle sona eren Çanakkale Deniz Savaşları’nın anısını yaşatmak amacıyla düzenlenir. Tüm ülkede vatandaşlar ve resmî makamlarca çeşitli programlarla kutlanır ve şehit olan Türk askerleri anılır.

Çanakkale Savaşı, Türk tarihinde unutulmaz bir yere sahiptir ve altın harflerle yazılmıştır. Türk Milleti bu savaşta birçok kardeşini kaybetmiş olsa da, yine de birlik olmuş ve büyük bir zafer kazanmıştır. Kahraman Türk ordusunun verdiği mücadele, Çanakkale Cephesi’nde sadece Türk tarihini değil, dünya tarihini de etkileyecek kadar önemlidir.

Bu cephede elde edilen zafer, dünya ülkelerinin güç dengelerini değiştirmiş ve yüce Türk milletinin belirleyici ve yönlendirici gücünü bir kez daha göstermiştir. Çanakkale Deniz Zaferi, Türk tarihindeki en büyük zaferlerden biridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kahramanlığını ve fedakarlığını her zaman hatırlamalıyız.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajları

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajları!

Çanakkale Zaferimizin 108. yılında; Cumhuriyetimizin kurucusu, Anafartalar kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Çanakkale’nin ve istiklal mücadelesinin bütün kahramanlarını şükran ve minnetle yâd ediyorum.

18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir. Zaferiniz kutlu olsun…

Türk milletinin göstermiş olduğu mücadele ve kazandığı Zaferin 108.yıldönümünü gururla kutluyoruz. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu mücadeleye katılarak vatanın bölünmez bütünlüğü için Canlarını feda eden tüm şehitlerimizi minnetle anıyoruz.

Toprağı vatan yapan şehitlerimizi Minnet ve Saygı ile anıyoruz. 18 Mart Çanakkale Zaferimiz kutlu olsun. 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Minnetle Yâd ediyoruz.

Aziz şehitlerimizin kahramanlıklarla dolu hatıraları, Mustafa Kemal Atatürk‘ün bizlere inanarak emanet ettiği Cumhuriyetimizin yaşatılmasının en büyük teminatı olacaktır. Aziz Türk milletimizin bu onurlu günü kutlu olsun.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajları

Çanakkale Zaferi; vatan topraklarını korumak için şahlanan Türk ulusunun muhteşem bir destanıdır.

Çanakkale ruhu; aziz milletimizin en zor zamanlarda her türlü meşakkate göğüs gerip fedakarlık yapması, büyük zaferler kazanmasıdır.

Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın. “Gömelim gel seni tarihe desem, sığmazsın..Bu topraklar için tereddütsüz canını feda etmiş tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun. Bu vatan sizlere minnettar.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak uğrunda ölen varsa vatandır . Aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. ÇANAKKALE GEÇİLMEZ!

Bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır. Çanakkale şehitlerimizi minnetle anmaktayız.

Bir ulus ve vatan meydana getiren bu şanlı günde 18 Mart şehitlerini minnetle anıyoruz.

Son şafak, son dua! Dönmeyi düşünmediler bile… Cennet vatanın kutsal şehitleri, ruhunuz şad olsun.

Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın, bu toprak, bir devrin battığı yerdir. Eğil de kulak ver ; bu sessiz yığın, bir vatan kalbinin attığı yerdir.

“Çanakkale Geçilmez” gerçeğini tüm dünya milletlerinin hafızasına kazıyan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden bütün şehitlerimizi rahmetle, şükranla ve minnetle anıyorum.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajları

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajları İle İlgili Videolar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu